heart-4885310_1920LOGO

Zapraszamy  Kluby Seniora z  gmin Powiatu Krakowskiego do udziału w bezpłatnym projekcie profilaktyki zdrowotnej pt. „Jak dbać o serce? Warsztaty dla Seniorów”, który realizowany jest przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.  Cykl warsztatów planowany jest  w okresie od lipca do września 2020 r.

Program poszczególnych warsztatów:

1. Kiedy serce zawodzi? Mechanizmy powstawania chorób układu krążenia, objawy i najczęściej występujące choroby. Jak badać serce, sposoby diagnozowania chorób układu krążenia.
2. Dieta dla serca. Podstawy prawidłowego żywienia dla osób znajdujących się w grupach wysokiego ryzyka zachorowań na choroby układu krążenia.
3. Ruch — warunek zdrowego serca. Rola aktywności fizycznej w profilaktyce chorób układu krążenia, przykłady ćwiczeń odpowiednich dla osób starszych.
4. Śmiech to zdrowie — zwalczanie stresu. Metody radzenia sobie z  stresem, sytuacjami problemowymi, techniki relaksacyjne Jakobsena.

Każdy z zaplanowanych warsztatów będzie obejmował część teoretyczną wprowadzającą w prosty i przystępny sposób podstawowe zagadnienia związane z chorobami układu krążenia i ich profilaktyką oraz część praktyczną wyposażającą uczestników warsztatów w praktyczne umiejętności (pomiar ciśnienia, obliczanie BMI, wykonywanie ćwiczeń fizycznych, techniki relaksacyjne, pomiar tętna spoczynkowego) i instrumenty pomagające zastosować zdobytą wiedzę w codziennym życiu.

Zajęcia poprowadzi: dr nauk biol. Andrzej Fiertak

Zajęcia w formie tradycyjnej będą odbywać się w siedzibach klubów, z zachowaniem obowiązujących zasad epidemicznych,  w mniejszych grupach (do 12 osób) i będą trwały 1,5 godziny.

Równolegle zapraszamy do indywidualnych zgłoszeń Seniorów do zajęć zdalnych,  które będą się odbywać na platformie Google Meets (wystarczy kliknąć link, aby się zalogować). Terminy poszczególnych zajęć on-line zostaną ustalone z zainteresowaną grupą. Zapraszamy do rejestracji: https://forms.gle/CDZMCiBmG3rm3edJ7

Więcej informacji oraz zapisy:  tel.: 510-177-959, e-mail: biuro@aktywnaedukacja.pl

 

 

Jak dbać o serce? Warsztaty dla Seniorów w Powiecie Krakowskim