heart-4885310_1920

Zapraszamy Seniorów z powiatu krakowskiego i myślenickiego do udziału w bezpłatnych projektach profilaktyki zdrowotnej pt. „Jak dbać o serce?”. Cykl czterech warsztatów finansowany jest odpowiednio dla miejsca zamieszkania seniorów ze środków: Powiatu Krakowskiego oraz Powiatu Myślenickiego.

Moduły tematyczne poszczególnych warsztatów:

1. Kiedy serce zawodzi? Mechanizmy powstawania chorób układu krążenia, objawy i najczęściej występujące choroby. Jak badać serce, sposoby diagnozowania chorób układu krążenia.
2. Dieta dla serca. Podstawy prawidłowego żywienia dla osób znajdujących się w grupach wysokiego ryzyka zachorowań na choroby układu krążenia.
3. Ruch — warunek zdrowego serca. Rola aktywności fizycznej w profilaktyce chorób układu krążenia, przykłady ćwiczeń odpowiednich dla osób starszych.
4. Śmiech to zdrowie — zwalczanie stresu, lęków. Metody radzenia sobie z  stresem, sytuacjami problemowymi, rozwiązywania konfliktów, techniki relaksacyjne Jakobsena.

Każdy z zaplanowanych warsztatów obejmował będzie część teoretyczną wprowadzającą w prosty i przystępny sposób podstawowe zagadnienia związane z chorobami u kładu krążenia i ich profilaktyką oraz część praktyczną wyposażającą uczestników warsztatów w praktyczne umiejętności (pomiar ciśnienia, obliczanie BMI, wykonywanie ćwiczeń fizycznych, techniki relaksacyjne, pomiar tętna spoczynkowego) i instrumenty pomagające zastosować zdobytą wiedzę w codziennym życiu.

Zajęcia poprowadzi: dr nauk biol. Andrzej Fiertak

Zajęcia w formie tradycyjnej, z zachowaniem obowiązujących zasad epidemicznych,  w mniejszych grupach będą się odbywać w ustalonych z organizatorami bezpiecznych salach. Zapraszamy do zgłaszania się całych grup np. zrzeszonych w klubach seniora.

Równolegle odbywać się będą zajęcia w formie on-line na platformie Google Meets (wystarczy kliknąć link, aby dołączyć do zajęć). Do tej formy spotkań zapraszamy seniorów z Powiatu Krakowskiego.

Rozpoczęcie zajęć planowane jest na przełom czerwca i lipca.

Więcej informacji oraz zapisy: tel.: 510-177-959, e-mail: biuro@aktywnaedukacja.pl

 

Jak dbać o serce? Wznawiamy warsztaty dla Seniorów